تصمیم نهایی در مورد تغییر کاربری غیرمجاز در انتظار اجراست


آفتاب نیوز :

بر اساس اعلام مقامات قضایی، حجت الاسلام والمسلمین محمدی آزاد امروز (18 مهرماه) در نشست مشترک روسای سازمان جهاد کشاورزی مناطق و مدیران منطقه ای امور اراضی کشور اظهار داشت: سازمان. جهاد كشاورزي و كارهاي زميني به منظور مراقبت و پاسداري از نعمت الهي زمين و طبيعت است و از مصاديق رحمت خداوند نسبت به بندگان است و وظايف خطيري بر عهده آنهاست.

اهمیت حفظ اراضی کشاورزی و باغات

دادستان کل کشور با اشاره به اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی و پارک های کشاورزی تصریح کرد: ارزش زمین های کشاورزی بالاست، نگهداری از آنها باعث تثبیت خاک، جلوگیری از رشد ریزگردها و حفظ و کاهش سلامت محیط زیست می شود. . مصرف آب.

ما دائماً قانون خدنگار را اجرا می کنیم

وی افزود: دادستانی کل کشور و دادستانی کل کشور روی این موضوع بسیار حساس هستند و دائما به دنبال اجرای قانون حدنگار هستیم. ما دائماً با دلال ها و بنگاه های معاملات ملکی سروکار داریم و دادستان ها دفاتر املاک را پلمپ می کنند. همه این کارها برای حفظ زمین، باغ ها و منابع طبیعی انجام می شود.

ما بر روند واگذاری زمین و تکمیل سیستم واگذاری زمین دولتی نظارت می کنیم

موحید آزاد با اشاره به اینکه بر اساس مقررات و قانون توزیع عادلانه آب و تعیین مرز و مسیر رودخانه ها عمل می کنیم، گفت: به دنبال اجرای احکام تکلیفی و قانون هستیم. از هوای پاک همچنین بر روند واگذاری زمین و تکمیل سیستم واگذاری زمین دولتی نظارت می کنیم.

ما مسئول حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی هستیم

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه «ما در قبال حفظ اراضی ملی و کشاورزی مسئولیم»، گفت: روند برگزاری شوراهای حفظ حقوق بیت المال را با دقت و جدیت رصد می کنیم که دادستان ها دبیران و روسای دادگستری نیز حضور دارند و رؤسای این شورا هستند.»

11000 مورد تخریب ساختمان ها و سازه ها در محدوده تغییر کاربری خودسرانه اراضی کشاورزی و پارک ها

وی با اشاره به اینکه «سال گذشته 11 هزار مورد تخریب ساختمان ها و ابنیه در راستای تغییر کاربری خودسرانه اراضی کشاورزی و پارک ها صورت گرفته است»، گفت: تا سال گذشته 7 هزار حکم قطعی صادر شد که مبنای آنها اجرا نشد.» تا سال 1401 بیش از 4000 پرونده تغییر کاربری خودسرانه به دادسرا ارسال شد و 17000 پرونده مستقیماً به دادگاه ارسال شد.

7000 حکم نهایی معتبر است

موحیدی آزاد با طرح این سوال که چرا 7000 حکم قطعی و لازم الاجرا اجرا نشده است افزود: یکی از دلایل عدم اجرای احکام قطعی و لازم الاجرا در این زمینه عدم پیگیری و اجراست. همکاری واحدهای حقوقی دستگاه های اجرایی و رویکردهای گزینشی و تبعیض آمیز دستگاه های ذیربط نیز یکی از این دلایل است. عدم توجه به وظایف خود که یا با این وظایف آشنا نیستند یا بی احتیاطی دارند نیز یکی از دلایل ساخت و سازهای خودسرانه و تصرف زمین است.

دستورات دادگاه را دنبال کنید

موحیدی آزاد با بیان اینکه «از نظرات قضایی پیروی کنید»، گفت: هر جا احساس کردید که واحدهای قضایی در حال انجام کار ناکافی یا غفلت ناخواسته از خداوند هستند، در این موارد به ما و همچنین ظرفیت شورای حفاظت از قانون بیت المال اطلاع دهید. حوزه. مسئوليت برقراری ارتباط مستمر با مراجع قضایی و پیگیری پرونده ها از طریق دادستان های منطقه و شهرستان.

موضوع کنار گذاشتن افعال را جدی بگیریم

وی با تاکید بر اینکه موضوع فرار از خدمت را جدی بگیرید و نیروهای تحت امر خود را به اندازه کافی کنترل کنید، افزود: زمین های اختصاص داده شده را به اندازه کافی کنترل کنید و دائماً بر روی این اراضی نظارت و بررسی کنید.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه «در تلاش هستیم قضات را با شرح وظایف ویژه سازمان جهاد کشاورزی بیشتر آشنا کنیم»، گفت: با هماهنگی معاونت منابع انسانی قوه قضائیه در نظر داریم. برای قضات و کارآموزان قضاوت هزینه های آموزشی ویژه لازم را فراهم کند».

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما