7 درصد شیوع افسردگی فصلی در بین مردم

یک پزشک متخصص روانشناسی بیان کرد: شیوع اختلال افسردگی فصلی در جمعیت از 4 تا 7 درصد است، البته 13 تا 25 درصد جمعیت در فصل پاییز و زمستان از مشکلات روانی شکایت دارند.

آفتاب نیوز :

دکتر احمد قراخانی با بیان اینکه انسان به طور کلی به شرایط جوی مختلف با خلق و خوی فوق العاده واکنش نشان می دهد، اظهار داشت: افسردگی فصلی نوعی افسردگی است که از اواخر پاییز و همزمان با کاهش طول روز تا پایان روز بروز می کند. . در اواخر زمستان و اوایل بهار باقی می ماند و با نزدیک شدن به تابستان کاهش می یابد.

وی ادامه داد: شیوع اختلال عاطفی فصلی در جمعیت 4 تا 7 درصد است که البته 13 تا 25 درصد از مشکلات خلقی در پاییز و زمستان شکایت دارند و اغلب افراد به نوعی تأثیر پاییز و زمستان را در خلق و خوی روزانه خود احساس می کنند. اما برخی به طور جدی و بالینی دچار افسردگی و تغییرات خلقی در پاییز و زمستان می شوند و تغییر خلق و خو یکی از مکانیسم های احتمالی این بیماری است.

قراخانی بیان کرد: افراد مبتلا به افسردگی فصلی، افسردگی، خواب آلودگی شدید، تحریک پذیری، خستگی مفرط، میل شدید به کربوهیدرات و قند، مشکل در تمرکز و هوشیاری، کاهش عملکرد مطلوب در طول روز، عدم لذت یا کاهش علاقه به فعالیت هایی که مفرح و خواب آور هستند. .

وی بیان کرد: در ابتدای فصل پاییز افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی باید به اقدامات خودمراقبتی از جمله گذراندن وقت بیشتر در فضای باز، پیاده روی، ورزش، ورزش و معاشرت با دوستان و اقوام و تغذیه صحیح توجه کنند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما