29 مهر در کدام مناطق بارانی است؟


آفتاب نیوز :

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز در ارتفاعات مازندران و شرق خراسان رضوی بارش پراکنده و روز یکشنبه در ارتفاعات مرکزی البرز بارش پراکنده پیش بینی می شود.

همچنین در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و کرمان افزایش ابر، بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد چندین ساعته پیش بینی می شود که موجب گرد و خاک می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از بارش باران در مناطق مختلف کشور و افزایش وزش باد و گرد و خاک در کمربند شرقی خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور گفت: از امروز (8 مهر) تا دوشنبه (1 آبان) در مناطق جنوب شرق کشور بارش شدید باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. بیشترین بارندگی امروز در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان خواهد بود و امروز در البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس جنوبی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی افزود: روز سه شنبه (دوم آبان ماه) با گذر امواج جوی در سطح متوسط ​​در نواحی غربی کوه ها و دامنه های مرکزی زاگرس، ارتفاعات و دامنه های مرکزی البرز، افزایش ابر، بارش باران و رعد و برق و باد

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات بحران جوی، روز چهارشنبه 12 آبان ماه دامنه فعالیت سامانه بارشی افزایش می یابد و بارش ها در غرب کشور و در سواحل ادامه دارد. دریای خزر و به تدریج در مرکز، جنوب شرق کشور. امروز در شرق کشور تا ساعاتی دیگر افزایش سرعت باد و گاهی همراه با گرد و خاک خواهد بود.

فرهیختگان افزود: امروز در دریای خزر و خلیج فارس در روزهای شنبه و یکشنبه اوایل ماه جاری مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده نیز اظهار داشت: فردا (9 مهرماه) آسمان تهران صاف و کمی ابری و گاهی وزش باد و غبار رقیق است. . حداقل دما 16 و حداکثر 26 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (1 آبان) نیمه ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد گاهی اوقات و کمینه دمای 16 و حداکثر 24 درجه پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (8 و 30 مهرماه) اهواز با 36 و 34 درجه گرمترین و شهرکرد با 4 و 3 درجه گرمترین است.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما