منصوری راه آهن کردستان و فرودگاه سکز در سفر رئیسی افتتاح می شود

به گزارش آرانیوز، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور صبح امروز (سه شنبه 27 مهرماه) در جلسه بررسی تصویب سفر استانی رئیس جمهور و دولت به کردستان و بررسی برخی پیشنهادها برای سومین سفر رئیس جمهور در این استان با تبریک عملیات محور مقاومت در فلسطین گفت: امیدواریم شاهد تحقق وعده امام خمینی (ره) مبنی بر نابودی رژیم صهیونیستی باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه رئیس جمهور در آینده نزدیک به اقلیم کردستان سفر می کند، تصریح کرد: باید سرمایه گذاری در این منطقه تسریع شود و مشکلات سرمایه گذاران حل شود تا شاهد ایجاد اشتغال و رونق تولید باشیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه پس از 18 سال در سفر آتی رئیس جمهور از پروژه راه آهن کردستان و فرودگاه سقز بهره مند می شود، گفت: در 2 سال گذشته این پروژه 40 درصد پیشرفت داشته و به اتمام رسیده است. . در دولت سیزدهم

وی افزود: 60 هزار ساخت و ساز نیمه تمام در کشور داریم که تکمیل آن به 9 هزار نیروی کار نیاز دارد و اگر تورم هم نباشد باید 30 سال بودجه عمرانی هزار و 401 داشته باشیم که بیشترین بودجه عمرانی در سال جاری بوده است. سال گذشته و 300 تلاش پروژه در حال تکمیل است. ما باید سراغ چیزهایی برویم که فقط سرمایه و صنعت تولید می کند و خود به خود به ساخت و سازهای جدید منجر می شود، بنابراین باید در صنایع مولد سرمایه گذاری کنیم.

منصوری تصریح کرد: مجموعه بنیاد مصطفان با 18 هکتار زمین در شهرستان سنندج که نیمی از آن اکنون سوله است، در گذشته کارخانه نساجی بوده که اکنون منفجر شده است و باید برای مفید شدن این زمین تعیین تکلیف شود. .

وی با بیان اینکه دولت کمک های لازم را برای توسعه اقلیم کردستان و رفع نیازها انجام خواهد داد، خاطرنشان کرد: پیگیری لاستیک معروف کردستان برای افزایش سطح اشتغال، تکمیل معدن طلای این منطقه که مورد هجوم قرار گرفت. در سفر قبلی به کردستان انجام شده بود رئیس جمهور و اجرای فعالیت های معدنی جدید توسط تاسیکو (وابسته به تامین اجتماعی) و ایمیدرو (تحت وزارت بهداشت) و معرفی پهنه های معدنی توسط بهداشت و درمان استان به تاسیکو از جمله مواردی است که باید پیگیری شود.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اعلام ساخت شهرک صنعتی بیجار در سفر آتی رئیس جمهور به کردستان، گفت: صدور مجوز منظم برای ساخت شهرک صنعتی چندین سال زمان می برد اما در سفر آتی رئیس جمهور رئیس جمهور به کردستان باید تصویب شود و واحدهای صنعتی این شهر تا 5 سال آینده راه اندازی شوند.

وی درباره مشکل هتل 5 ستاره سنندج نیز گفت: اگر بانک مقصر باشد مشکل را حل می کند. تولید پانل های گچی که سرمایه گذار دارد باید هر چه سریعتر مجوز بگیرد.

منصوری تاکید کرد: صندوق توسعه ملی منابع پولی خوبی دارد اما مشکل اینجاست که برخی از مناطق با اقتصاد ضعیف نمی توانند به منابع این صندوق متصل شوند و بیشتر منابع این صندوق در مناطق غنی هزینه می شود.

قائم مقام رئیس جمهور گفت: در دور دوم تورهای منطقه ای، تکالیف جدید را به بانک ها اعلام نمی کنیم، زیرا هنوز منبع تاییدیه تورهای دور اول را نداده اند و فقط یک هزار نفر داده اند. میلیارد تومان از 6 تلاش.» اگر دولت دستور بدهد که یک بانک دیجیتال باید به تولید در یک استان اختصاص داده شود، باید آن را پیگیری کنیم تا اجرا شود و رهگیری کلی تأثیری ندارد، بنابراین واگذاری جدید را به بانک ها ابلاغ نمی کنیم. .

انتهای پیام/

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما