ضریب گرمای بیش از حد آیفون 15 شناسایی شده است


آفتاب نیوز :

این شرکت فناوری آمریکایی اعلام کرد که به دلیل وجود اشکال در سیستم عامل iOS 17 و به دلیل بارگذاری بیش از حد تعدادی از برنامه های شخص ثالث روی سیستم، ممکن است گوشی در چند روز اول هنگام راه اندازی دستگاه گرم شود. و بازیابی اطلاعات کاربر کار اضافی انجام می دهد.

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد: ممکن است گوشی در چند روز اول پس از راه‌اندازی یا تنظیم مجدد دستگاه به دلیل افزایش فعالیت پس‌زمینه گرم‌تر شود. ما همچنین یک باگ در iOS 17 پیدا کردیم که برخی از کاربران را تحت تأثیر قرار می دهد و با یک به روز رسانی نرم افزار برطرف می شود.

سازنده آیفون به بلومبرگ گفت که با توسعه دهندگان برنامه هایی که باعث داغ شدن بیش از حد آیفون شده اند کار می کند و به زودی وصله های مناسب منتشر خواهد شد. یکی از سخنگویان اپل گفت: اپلیکیشن متای اینستاگرام، اپلیکیشن فناوری Uber و Asphalt 9 باعث می‌شوند که گوشی داغ‌تر از حد معمول کار کند. اینستاگرام در 27 سپتامبر این مشکل را در اپلیکیشن خود برطرف کرد.

آخرین مدل آیفون دارای قاب تیتانیومی است که برای اولین بار در آیفون استفاده می شود و همچنین در ساخت آن از تراشه «E17 Pro» استفاده شده است که گرافیک گوشی را برای بازی بهبود می بخشد. برخی از محققان بر این باورند که این تغییرات سخت افزاری ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد آنها شده باشد.

اما اپل ارتباط این مشکل با سخت افزار سری آیفون 15 پرو را رد کرده و اعلام کرده است که طراحی جدید اتلاف گرما را نسبت به گوشی های قبلی استیل ضد زنگ بهبود بخشیده است. همچنین اعلام کرد که به‌روزرسانی نرم‌افزاری آینده سرعت پردازش جدیدترین مدل‌های آیفون را کاهش نخواهد داد.

اپل همچنین اعلام کرد که این مشکل یک مشکل امنیتی نیست و تاثیری بر عملکرد طولانی مدت آیفون ندارد و شارژ USBC که استاندارد جدیدی است که در آخرین مدل های آیفون معرفی شده است، دلیل این مشکل نیست. با این حال، این شرکت اشاره کرد که استفاده از یک آداپتور شارژ با سرعت شارژ بالاتر از 20 وات ممکن است باعث شود که آیفون‌ها موقتاً داغ‌تر از حد معمول کار کنند.

صدها کاربر در رسانه های اجتماعی و پشتیبانی اپل شکایت کرده اند که آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس به طور غیرعادی داغ هستند. حتی برخی از کاربران عکس هایی از یک دماسنج در کنار آیفون خود ارسال کرده اند که دمای بیش از 38 درجه سانتیگراد را نشان می دهد.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل اعلام کرده است که آپدیت نرم افزار iOS 17 چه زمانی و در چه نسخه ای در دسترس خواهد بود. این شرکت هفته گذشته اولین نسخه بتای iOS 17.1 را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن منتشر کرد و قرار است این آپدیت در پایان اکتبر منتشر شود.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما