سرنوشت سخت آرش برهانی به داور بازی پرسپولیس & روز نو گل گهر

آرش برهانی از اتفاقات بازی پرسپولیس با گل گهر متعجب است. به گفته او حتی خانم های طبقه دوم ورزشگاه آزادی هم صحنه گل گهر را دیده اند! برهانی همچنین از رضا عنواتی، همبازی سابق خود در جوانان حمایت کرد. گفت و گو با آرش برخانی درباره همین موضوعات است…

روز گذشته صحبت هایی مبنی بر ساخت ورزشگاه ملی مطرح شده بود و ظاهراً پیش از آن رئیس سابق شرکت «استقلول» (مصطفی آجورلو) قصد داشت از این زمین ورزشگاهی برای باشگاه «استقلول» بسازد. فکر می کنی تکلیف این کار چه می شود؟… وقتی گفتم آجورلو در جنوب تهران برای استقلال ورزشگاه می سازد، هیچکس باور نمی کرد. با تغییر سرپرستی باشگاه «استقلال» دیگر پیگیر این موضوع مهم نبودند، در حالی که اگر پیگیری می شد حتماً با استفاده از این زمین ورزشگاهی برای «استقلال» می ساختند که بسیار ضروری است. آن زمان برخورد جدی با این موضوع نداشتند، کمکی نکرد که در نهایت این اتفاق افتاد. “استقلال” باشگاه بزرگی است که نیاز به ورزشگاه مناسب دارد. امیدوارم در آینده چنین ورزشگاهی در مکانی مناسب در اختیار استقلالی ها قرار گیرد و به اندازه کافی پول اختصاص داده شود تا استقلالی ها از این هدیه بزرگ برخوردار شوند. داشتن ورزشگاه ویژه نعمتی است که همه تیم های حرفه ای دنیا از آن برخوردارند و امیدوارم استقلالی ها هم از آن برخوردار شوند.

در فصل جاری بخشی از اخبار قسمت استقلال به تفاوت نکونام و خطیر اختصاص داشت. اما اخیرا این دو با هم آشتی کردند، من خیلی خوشحالم که با هم آشتی کردند، اما معتقدم این آشتی باید واقعی باشد. باید فضای آرامی بین رهبری و سرمربی برقرار شود. آنها نباید برای دیگران بهانه بیاورند. خوشبختانه در فصلی که «استقلال» قهرمان شد، رابطه خوبی بین مدیریت و کارکنان برقرار بود. الان هم اگر استقلال می خواهد موفق شود باید این فضا حاکم شود.

پس از بازی با مس رفسنجان، لیگ دوباره تعطیل شد. پیش از این «استقلال» یک ماه هم بازی نکرد. این تصمیمات چه تاثیری بر موفقیت تیم دارد؟تحمل چنین شرایطی سخت است. این وقفه های طولانی خوب نیست و باعث ایجاد مشکل می شود. امیدوارم مربیان استقلال با سیاست های مناسب بتوانند به سلامت از این شرایط عبور کنند. این خوب نیست که یک تیم فقط یک بازی را بیش از 40 روز انجام دهد. بقیه تیم ها کم و بیش درگیر بازی این هفته بودند. یا لیگ داخلی یا لیگ خارجی.

البته استقلالی ها معتقدند جدا از بحث وقفه های طولانی که بسیار عقب مانده و مضر است، بحث داوری هم در موفقیت تیم ها تاثیر زیادی دارد. اتفاق عجیبی در دیدار پرسپولیس و گل گهر رخ داد که بازیکنان استقلال را به شدت نگران آینده تیم خود کرد و گمان می رفت داوران مانع از پیروزی استقلالی ها شده باشند. قهرمانی دوباره با اشتباهاتشان گل گهر اتفاقی افتاد که تعجب همگان را برانگیخت چگونه می تواند چنین گل سالمی را نبیند؟ حتی بانوانی که در طبقه دوم ورزشگاه حضور داشتند گل سالم گل گهر مقابل پرسپولیس را دیدند اما کمک داور گل را ندید! چرا باید چنین اشتباه بزرگی بکنند؟ اگر در پایان فصل این امتیاز تیم قهرمان را مشخص کند، چه کسی پاسخگوی تیم هایی است که با چنین تصمیمی شکست خوردند؟ متاسفانه داوران به نفع تیم خاصی رفته اند و امیدوارم این وضعیت ادامه پیدا نکند و قضات به گونه ای باشند که عدالت برقرار شود.

با فاصله گرفتن از این موضوعات، چند روز پیش هم تیمی سابق شما (رضا اینویاتی) در بازی های آسیایی به عنوان سرمربی موفق نشد. عنایتی هم در راهیابی به المپیک ناکام ماند و دو ناکامی بزرگ را تجربه کرد، نه برای تیمی که قصد حضور در المپیک را داشت و نه برای تیمی که به بازی های آسیایی هانگزو اعزام کردیم، برنامه ریزی درستی انجام نشد. چطور می شود وسط یک تورنمنت بازیکنان را از تیم المپیک گرفت و به راحتی به تیم باشگاهی خود رفت!؟ در جریان مسابقه اتفاق عجیبی رخ داد. اما در کل برنامه این تیم آنقدر بد بود که به جرأت می توانم بگویم اگر گواردیولا سر تیم المپیک بود نه می توانست به المپیک برود و نه در آسیا نتیجه می گرفت. بازی ها.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما