دیزل ژنراتور ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

هدف اصلی پانل کنترل دیزل ژنراتور صنعتی توزیع انرژی الکتریکی تولیدی توسط آلترناتور به بار کاربر یا تجهیزات الکتریکی است. همچنین برای نشان دادن عملکرد دیزل ژنراتور و حفظ ثبات ولتاژ ژنراتور تحت تغییرات بار استفاده می شود. از انرژی مکانیکی چرخشی که توسط موتور دیزل ژنراتور تهیه می شود، برای چرخش روتور اصلی دینام استفاده می شود.

دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور‌ها می‌توانند منبع انرژی مداوم برای فعالیت‌های مربوط به نفت‌وگاز مثل حفاری، پمپاژ و بارگیری باشند. اجزای دیزل ژنراتور شامل موارد زیر می‌باشد که هر یک از این بخش‌ها وظایفی بر عهده دارند که به صورت مختصر مورد بررسی قرار داده‌ایم. در کاربردهای خانگی معمولاً ژنراتور در زمانی که برق می رود، برق واحدهای مسکونی را برای مدت معینی با توجه به ظرفیتی که دارد، تامین می‌کند. سوخت مورد استفاده در موتورهای دیزلی گازوئیل بوده و نحوه عملکرد این نوع از موتورها متفاوت با موتورهای بنزینی و یا گازی می باشد.

قیمت دیزل ژنراتور دائم کار

هر زمان که متوجه شدید ژنراتور شما به اندازه کافی کار نمی کند باید تعمیر و نگهداری را اغاز کنید. علاوه بر این، بهتر است هر زمان که یک رویداد مهم آب و هوایی رخ داده است، تعمیر و نگهداری را انجام دهید. قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و سایر آلودگی های هوا می تواند عملکرد ژنراتور شما را بسیار تحت تأثیر قرار دهد، باعث مسدود شدن فیلترها شده و ژنراتور شما را برای انجام همان کار سخت تر کند.

توان نامی (kVA) یک ژنراتور حداکثر توان خروجی با ضریب توان خروجی ۰٫۸ است. واضح است که هر چه امکانات دستگاه بیشتر باشد، قیمت دستگاه هم بیشتر می شود.

نیازمندی‌های بکارگیری و استفاده بهینه از دیزل ژنراتور

در حالت کلی از این وسیله در حالت های زیر استفاده می شود و کاربرد دارد. ژنراتور برق خانگی در توان های 5 کاوا الی 250 کاوا برای تولید برق از یک واحد ساختمانی گرفته تا یک مجتمع چند صد واحدی را می توانند پوشش دهند. باک سوخت ژنراتورها که منبع ذخیره سوخت است در بدنه ی شاسی ساخته می شود و گاهی نیز جدا از بدنه و به صورت یک مخزن جداگانه قرار می گیرند که به آنها مخزن سوخت روزانه می گویند.

بر این اساس موتور موجود در این وسایل به سه دسته گازوئیل سوز، گاز سوز و در نهایت دوگانه سوز طبقه بندی می شوند. روش دیگر برای دسته بندی موتورهای موجود در دیزل های ژنراتوری بر اساس نوع برق خروجی از آنها می باشد.

فعالیت همزمان این دو بخش عامل اصلی تولید برق توسط موتورهای دیزلی می باشد.

دیزل ژنراتور

در زمان تأسیس این مجموعه برآن بودیم که بتوانیم نگاهی شگرف برفعالیت های اقتصادی وعمرانی داشته باشیم. دیزل ژنراتورها عملکردی با کارایی بالا دارند و در تولید برق بهره وری بالایی دارند.

  • معمولا قیمت دیزل ژانراتور ثابت نیست و ممکن است با توجه به نواسان بازار، نرخ این محصول متفاوت شود که در این مواقع ما شما را از سفارشی کردن دیزل خود منع می کنیم زیرا مقرون به صرفه نخواهد بود.
  • به دلیل چهار مرحله مشخصی که در احتراق رخ می دهد ، به آن 4 زمانه گفته می شود.
  • سرویس پاک کننده هوا شامل پاکسازی اجزای اصلی فیلتر است که گرد و غبار وارد شده به پاک کننده هوا را نگه می دارد.
  • دیزل ژنراتور اف جی ویلسون (FG Wilson) این کمپانی بیش از 50 سال سابقه در سال (1966) در شهر بلفاست انگلستان تاسیس شد.
  • این قطعه همان مولد یا در زبان ساده تولید کننده برق است و در مناطقی که به برق دسترسی وجود ندارد استفاده می‌گردد.

گاهی اوقات به دلایل مختلفی امکان دارد مسیر سوخت مسدود شده و در نتیجه، دیزل ژنراتور برای کار کردن، سوخت کافی نداشته باشد که در نتیجه به خرابی آن منتهی می شود. در اغلب اوقات این لوله های انتقال دهنده سوخت هستند که دچار گرفتگی و انسداد می شوند. در صورتی که نسبت به گرفتگی لوله ها بی توجهی شود، نه تنها میزان هدر رفت سوخت افزایش پیدا می کند، بلکه خساراتی نیز به دستگاه وارد خواهد شد.

دیزل ژنراتور