استقلال سابق وقتی گفتم به خاطر پرسپولیس VAR نیاوردند، دلیلش این بود که روز نو.

مهدی فنونیزدا پیشکسوت تیم استقلال در خصوص پیروزی تیم استقلال مقابل مس رفسنجان گفت: باعث خوشحالی است که پسران استقلال پس از وقفه طولانی توانستند خود را در کورس مسابقات حفظ کنند. ” توانایی آنها در کسب 3 امتیاز در زمین خود اتفاق مهمی است که نباید فراموش شود.

وی افزود: اما جای تاسف است که دوباره لیگ تعطیل شود تا استقلال بخواهد زنده بماند و قهرمان شود. دفعه قبل بعد از شکست بی رحمانه سپاهان با آن وضعیت داوری، استقلالی خوزستان را شکست دادیم تا دوباره صعود کنیم اما باز هم لیگ 40 روز تعطیل شد. حالا استقلال برد تا به مسابقه بعدی برود که دو هفته دیگر در آنجا خوابید! خوب است که تیم پیروز شد. چون در این مدت تیم های دیگری که بالای جدول بودند هم بردند اما ما به جای بردن می خواهیم برنده شویم! تیم با تلاش خود برنده می شود، برخی تیم ها به لطف داوران پیروز می شوند! همه دیدند که چگونه پرسپولیس در بازی با گل گهر سیرجان محروم شد.

فنونیزدا درباره صحنه جنجالی دیدار پرسپولیس و گل گهر سیرجان اینگونه توضیح داد: توپی که به سمت دروازه پرسپولیس رفت از روی خط گذشت. این منظره را می شد از اتاق پذیرایی خانه ما دید. بیرانوند توپ را از میانه دروازه به بیرون زد و بازی دوباره آغاز شد. نمی دانم کمک داور و داور در آن لحظه چه فکری کردند! اما هر چه فکر می کردند، در حق سایر تیم ها بی رحمانه بود. اگر وضعیت به همین منوال پیش برود باید لیگ را تعطیل کنند. در روز روشن حق استگل و دیگران را می خورند اما به این تیم خوبی می کنند. چون دیگران فقط تلاش می کنند، گل آفساید به پرسپولیس می دهند، توپی که از خط دروازه رد می شود را تحویل نمی دهند، اما مس رفسنجان مهرداد محمدی را از فاصله 18 پایی می زنند، هیچکس اهمیتی نمی دهد! همه اینها به دلیل نبود کمک داور ویدیویی است.

بازیکن قدیمی استقلال اضافه کرد: وقتی بحث آوردن فیلم مطرح شد، کمک داور گفت که نمی خواهند بیاورند چون یک تیم بیشتر باخت، منظورم پرسپولیس بود. البته همه می دانستند. الان هم همه فهمیدند چی گفتم. دلیلش هم همین بود. به همین دلیل نمی‌خواستند VAR در فوتبال ما باشد. توپی که از ته خونه ما مشخص بود با VAR 100 درصد زده شد و در آن زمان پرسپولیسی ها دو امتیاز پریدند و آقایان نمی دانستند باید چه کار کنند.

فنونی زاده ادامه داد: همانطور که دیدید با فشار کنفدراسیون فوتبال آسیا VAR آوردند و در مسابقات خانگی از آن استفاده کردند اما برای لیگ قهرمانان اصرار دارند که ما نمی توانیم VAR را به ایران معرفی کنیم! پس چگونه او برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا وارد ایران شد؟ گفتند ما در استادیوم کار نداریم اما همین! معلوم است پشت پرده چه خبر است. جام جهانی 2018 روسیه 7 سال پیش برگزار شد، VAR داشت، الان همه دنیا از این فناوری استفاده می کنند، اما به دلیل اشتباهات داوری بازی های پرسپولیس، نمی گذارند این فناوری به ایران بیاید، اما در نهایت روزی خواهد آمد

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما